Ostatni
przedświąteczny weekend spędziliśmy między innymi na ulicy
Staromiejskiej w Katowicach w ramach kampanii "Staromiejska żyje!
Staromiejska nie umarła!". W pierwszym dniu akcji bardzo dopisała nam
pogoda, było ciepło i słonecznie. Zabraliśmy ze sobą 5 psiaków oraz mini
tor do agility, dzięki któremu nasi podopieczni mogli chwalić się
swoimi umiejętnościami. Chociaż nasze dwie rude drobinki - Rozi i Brysia
- skrywały się pod kocami, czekając na odrobinę czułości od czlowieka,
czarnulek Gacek wziął sprawy w swoje łapy i ochoczo podchodził do
ludzi. Pozwalał się głaskać nawet tym najmłodszym, dumnie prezentując
swoją znajomość komend. Pod koniec dnia wtulony w opiekuna leżał połową
ciała na kolanach i z tej pozycji grzecznie obserwował otoczenie.
Odwiedziło nas mnóstwo osób, co chwilę ktoś się zatrzymywał, żeby
pogłaskać psiaki lub wrzucić datek do puszki - zainteresowanie było
ogromne, a puszki bardzo szybko się zapełniły. W niedzielę, mimo trochę
gorszej pogody i mniejszej liczby ludzi, akcja również była bardzo
udana. Kolejna puszka zrobiła się ciężka, a nasze suczki - długowłosa
Sonia i Molly w typie labradora - zaczepiały przechodniów, próbując
skraść ich uwagę. 10-letni Kubuś czekający na nowy dom po śmierci
właściciela z zaciekawieniem wpatrywał się w tłum, rzadko opuszczając
swoje posłanie. Było widać, że tęskni za domem, który tak nagle utracił.
Czekać. Tylko to pozostaje. Czasem krócej, czasem dłużej...
Na Staromiejskiej szczęście uśmiechnęło się do Kudłatego, który znalazł dom na resztę życia, podobnie jak ośmiolatek Abi z chorą wątrobą, który został adoptowany już po zakończeniu akcji, a na swój wymarzony dom czekał w schronisku aż 1,5 roku. To najwspanialszy prezent pod choinkę - nadchodzące Święta oba psiaki spędzą otoczone troską i miłością!
Korzystając z okazji, chcielibyśmy bardzo podziekować władzom miasta, od których otrzymaliśmy wsparcie w postaci systemu nagłaśniającego, namiotu i stołu, a także sklepowi Danish Design Outlet, który podarował nam drobne upominki rozdawane później w podziękowaniu naszym darczyńcom.
Przede wszystkim jednak dziękujemy Wam - tym wszystkim, którzy jesteście z nami i wspieracie nas i nasze zwierzaki!
Życzymy Wam wesołych Świąt i szczęśliwego Nowego Roku 2016!
Czekać. Tylko to pozostaje. Czasem krócej, czasem dłużej...
Na Staromiejskiej szczęście uśmiechnęło się do Kudłatego, który znalazł dom na resztę życia, podobnie jak ośmiolatek Abi z chorą wątrobą, który został adoptowany już po zakończeniu akcji, a na swój wymarzony dom czekał w schronisku aż 1,5 roku. To najwspanialszy prezent pod choinkę - nadchodzące Święta oba psiaki spędzą otoczone troską i miłością!
Korzystając z okazji, chcielibyśmy bardzo podziekować władzom miasta, od których otrzymaliśmy wsparcie w postaci systemu nagłaśniającego, namiotu i stołu, a także sklepowi Danish Design Outlet, który podarował nam drobne upominki rozdawane później w podziękowaniu naszym darczyńcom.
Przede wszystkim jednak dziękujemy Wam - tym wszystkim, którzy jesteście z nami i wspieracie nas i nasze zwierzaki!
Życzymy Wam wesołych Świąt i szczęśliwego Nowego Roku 2016!




Brak komentarzy:
Prześlij komentarz