Hospicjum dla Kotów Bezdomnych
… to jedyne w Polsce hospicjum dla zwierząt.
Opiekujemy się kotami najbardziej pokrzywdzonymi przez los, czyli niepełnosprawnymi, ciężko chorymi, po wypadkach, z nowotworami, wadami wrodzonymi. Takim kotom zapewniamy domowe warunki, stały kontakt z doświadczoną opiekunką i świetną opiekę weterynaryjną.
Koty hospicyjne to takie zwierzaki, które przy odpowiedniej opiece mogą szczęśliwie żyć i w godnych warunkach, bez bólu – umierać. Nie do przecenienia są tu kompetencje naszych weterynarzy oraz ogromne doświadczenie opiekunki – Agn Szubert – która nie tylko potrafi rozpoznać pierwsze niepokojące objawy, ale wykonuje także pielęgniarskie zadania (podaje zastrzyki i kroplówki, zmienia pieluchy i opatrunki, zajmuje się kotami po operacjach, pomaga w wypróżnianiu, itp.).
Hospicjum utrzymuje się wyłącznie dzięki darczyńcom. Można wspierać nasze koty finansowo, nawiązać dłuższą relację partnerską, zostać wolontariuszem (także wirtualnym), adoptować od nas kota. Najprostszą formą pomocy jest uczestnictwo w akcjiKoci Ogonek, polegające na comiesięcznym przekazywaniu dla kotów kilkuzłotowej końcówki pensji – ot, ogonka. Powierzonymi nam środkami zarządzamy gospodarnie, starając się zapewnić kotom jak najlepszy standard utrzymania, a Fundacji – płynność finansową.
W polskich schroniskach na domy czeka ok. 25 000 kotów. Ile kotów czeka na adopcje w domach tymczasowych, ile oswojonych, domowych kotów błąka się po ulicach – nie wiadomo. Brakuje chętnych do przygarnięcia kotów zdrowych, a co dopiero chorych? Dlatego to te najbiedniejsze, najbardziej chore i niepełnosprawne – znajdują swoje miejsce u nas. My nie prowadzimy schroniska – nasze koty mieszkają w domu.
Poza prowadzeniem stacjonarnego hospicjum mamy pod opieką kilka domów tymczasowych, staramy się też w miarę możliwości wspierać karmicielki kotów bezdomnych i opiekunów kotów chorych. Edukujemy dzieci i dorosłych oraz promujemy adopcje kotów, organizujemy konkursy zachęcające do przygarnięcia kota. Działamy profesjonalnie i zgodnie z prawem.
Dlaczego warto działać z nami? Bo to realna pomoc dla najbardziej potrzebujących zwierząt. Nasi darczyńcy i sympatycy to bardzo empatyczne i otwarte na świat osoby – dołączając do tej grupy stajesz się członkiem wyjątkowej społeczności skupionej wokół pomocy dla zwierząt.
Bądź z nami także na Instagramie! Na naszym profilu publikujemy fotki z codziennego życia Hospicjum – półprywatne, półoficjalne, zawsze z telefonu i zawsze z humorem.
Nie masz profilu na Instagramie? Nie szkodzi – możesz oglądać zdjęcia i komentować je ze swojego konta na Facebooku, wystarczy kliknąć wybrane zdjęcie z poniższej galerii.
Nie masz profilu na Instagramie? Nie szkodzi – możesz oglądać zdjęcia i komentować je ze swojego konta na Facebooku, wystarczy kliknąć wybrane zdjęcie z poniższej galerii.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz